آمریکا با شلیک موشک بالستیک، سامانه «تاد» را آزمایش کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : شناسه خبر: 1478796 سرویس: بین الملل  ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷ سامانه تاد آمریکا وزارت دفاع آمریکا در پ... با عنوان : آمریکا با شلیک موشک بالستیک، سامانه «تاد» را آزمایش کرد بخوانید :

شناسه خبر: 1478796 سرویس: بین الملل

 ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷

سامانه تاد آمریکا

سامانه تاد آمریکا

وزارت دفاع آمریکا در پی شدت گرفتن تهدیدهای کره شمالی اعلام کرد با شلیک یک موشک بالستیک سامانه ضد موشکی «تاد» در آلاسکا را آزمایش کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا می‌گویند این کشور با شلیک یک فروند موشک بالستیک بر فراز اقیانوس آرام، سامانه ضدموشکی «تاد» خود در ایالت «آلاسکا» را با موفقیت آزمایش کرده است. 

به گزارش شبکه خبری «ان‌بی‌سی»، آژانس اطلاعات موشکی آمریکا ادعا کرد این سامانه موفق شد موشک شلیک شده از یک هواپیمای نیروی هوایی را ره‌یابی و منهدم کند. 

رئیس آژانس اطلاعات موشکی آمریکا در بیانیه‌ای بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام کرد این تمرین می‌تواند به واشنگتن برای «پیشگیری از تهدیدهای رو به افزایش» کمک کند.

مقام‌های آمریکایی چند هفته قبل‌تر به خبرگزاری رویترز گفته بودند ارتش آمریکا در میانه‌ تنش‌ها با کره شمالی در حال برنامه‌ریزنی برای آزمایش این سامانه ضد موشکی است.  

«کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی روز شنبه پس از آزمایش موشکی جدید این کشور گفته بود پیونگ‌یانگ توانایی هدف قرار دادن هر نقطه‌ای از خاک آمریکا را دارد.

کره شمالی روز جمعه اقدام به آزمایش یک موشک قاره‌پیمای جدید کرد. این موشک که از شهر  «موپیونگ» شلیک شده بود پس از طی کردن مسافت هزار کیلومتری در آسمان در آب‌های دریای ژاپن فرود آمد. 

در واکنش به این پرتاب موشکی، روز شنبه نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی در جریان یک مانور نظامی مشترک اقدام به پرتاب موشکهای زمین به زمین کردند.

آمریکا,شلیک,موشک,بالستیک،,سامانه,«تاد»,آزمایش,کرد,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 14:04