واکنش پاکستان به هشدار ایران/ اسلام آباد سفیر ایران را احضار کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : «پاکستان از ایران به خاطر تهدید به اقدام نظامی علیه شبه نظامیان ساکن در خاک پاکستان که به گفته ایران... با عنوان : واکنش پاکستان به هشدار ایران/ اسلام آباد سفیر ایران را احضار کرد بخوانید :

«پاکستان از ایران به خاطر تهدید به اقدام نظامی علیه شبه نظامیان ساکن در خاک پاکستان که به گفته ایران در حال طرح ریزی برای حمله به مرزهای این کشور هستند به شدت انتقاد کرد...»

 وزارت خارجه پاکستان واکنش پاکستان به هشدار ایران/ اسلام آباد سفیر ایران را احضار کرد

به این مطلب امتیاز دهید26.9%73.1%

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه صدای آمریکا (VOA) با انتشار گزارشی به احضار سفیر ایران توسط وزارت خارجه پاکستان پرداخته است.

 

پس از شهادت چندین مرزبان ایرانی به دست تروریست های ساکن در خاک پاکستان، سرلشکر باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن درخواست از دولت پاکستان برای پیگیری جدی این موضوع عنوان کردند در صورت ادامه یافتن این حملات و عدم اقدام مقتضی از سوی دولت پاکستان در این زمینه، ایران وارد عمل خواهد شد.

 

صدای آمریکا نوشت: «پاکستان از ایران به خاطر تهدید به اقدام نظامی علیه شبه نظامیان ساکن در خاک پاکستان که به گفته ایران در حال طرح ریزی برای حمله به مرزهای این کشور هستند انتقاد کرد.

 

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که سفیر ایران در اسلام آباد در این رابطه احضار شده است. ژنرال باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرده بود که از پاکستان انتظار می رود که مرزهای خود را کنترل کرده و علیه پایگاه های تروریست ها وارد عمل شود و در صورتی که حمله تروریست ها  به مرزهای ایران ادامه پیدا کند، ایران آن ها را هر کجا باشند هدف خواهد گرفت.

 

اظهارات ژنرال باقری پس از آن صورت گرفت که دست کم 10 نفر از مرزبانان ایرانی به دست شبه نظامیانی که از خاک پاکستان به آن ها حمله کرده بودند، کشته شدند.»

 

گفتنی است  «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی نیز طی مصاحبه ای با شبکه خبری «دنیا» پاکستان، در واکنش به اظهارات روز گذشته سرلشکر باقری اعلام کرد که اگر تهران اطلاعات لازم در زمینه تروریست هایی که علیه مرزبانان این کشور اقدام کرده اند را در اختیار ما قرار دهد، اسلام آباد علیه آنان وراد عمل خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت که کمیسیون مرزی ویژه ای برای رسیدگی به شکایت ایران تشکیل داده ایم و مقامات نظامی و سیاسی ایران و پاکستان نیز در حال تبادل اطلاعات محرمانه برای رسیدگی هر چه سریع تر به این موضوع هستند. مشاور نخست وزیر پاکستان در ادامه گفت که ایران و پاکستان با همکاری یکدیگر علیه تروریست های مرزی وارد عمل می شوند و امنیت کامل را در مرزهای مشترک برقرار خواهند کرد.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396 ساعت: 7:06